Kovofrank kovovýroba čtyřchodý závit Kovofrank kovovýroba plochý závit Kovofrank kovovýroba držák ventilu

Vybavení pro kovovýrobu


Pro kusovou výrobu různých částí přístrojů, součástek a dalších funkčních a prototypových vzorků používáme vlastní obráběcí stroje. Podle konstrukčních požadavků, druhu a způsobu obráběného materiálu a rozměru výrobku provádíme obráběcí práce na příslušných soustruzích a frézkách. Naše vybavení je následující:

 • Soustruhy SV18RA
 • Soustruhy MN80A
 • Frézka FV32
 • Frézka FN22
 • Frézka FHU17

SOUSTRUHY

Pro rotační obrábění kovových i jiných materiálů máme k dispozici několik soustruhů, které nám umožnují vyrábět širokou škálu výrobků od průměru ø0,5 mm až do průměru Ø380 mm. Nějvětší točná délka na našich soustruzích je 750 mm.

SOUSTRUHY SV18RA (TOS Trenčín)

Tento soustruh umožnuje obrábění různých materiálů do průměru Ø380 mm a točné délce 750 mm, tyčové materiály je možné obrábět do průměru 41,5 mm délky cca do 4 m.

K těmto soustruhům máme kompletní příslušenství včetně kleštinového upínaní pro přesné obrábění do Ø25 mm s krokem po 0,5 mm, díky kterému dokážeme soustružit strojním posuvem libovolné jednochodé i vícechodé závity, kužely, dlouhé kužely a kuželové závity v požadované přesnosti a kvalitě při zajištění maximální souososti a rovnoběžnosti výrobků.

 • Točná délka 750 mm
 • Obrábění do Ø380 mm
 • Průměr vřetena Ø41,5 mm
 • Kleštinové upínaní do Ø25 mm

SOUSTRUHY MN80A (TOS Čelákovice)

Tyto soustruhu jsou určeny především pro výrobu malých přesných součástek a výrobků, Kleštinové upínaní pro přesné obrábění umožnuje vyrábět výrobky už od průměru ø0,5 mm do Ø10 mm v požadované přesnosti při zajištění maximální souososti a rovnoběžnosti výrobků.

Široké vybavení včetně 4 a 3 čelisťových univerzálních sklíčidel, stromečkových a hrníčkových kleštin umožnuje výrobu takřka jakýchkoliv výrobků. Malé přesné součastky do přístrojů, strojů a zařízení, osky, šrouby a kombinované hřídele, nástroje a mikronástroje.

 • Točná délka 300 mm
 • Obrábění do Ø90 mm
 • Kleštinové upínaní od ø0,5 mm do Ø25 mm
 • rozsah otáček do 2000 ot . min-1

 

SOUSTRUH SV18RA (TOS Trenčín)

Soustruh SV18RA
Soustruh SV18RA

VERTIKÁLNÍ FRÉZKA F32

Frezka FV32
Frezka FV22
 

FRÉZKY

Pro obrábění materiálů vertikálním a horizontálním způsobem, případně jiným způsobem které umožnuje bohaté příslušenství používáme tyto frézky. Na frézkách vyrábímé širokou škálu výrobků: hřídele, drážky, šestihrany, matice, šrouby s různými typy závitů.

FRÉZKA FV32 (TOS Kuřim)

Nástrojářská frézka s kompletním příslušenstvím pro obrábění různých výrobků z kovových i nekovových materiálů do rozměru 370 x 170 x 320 mm. Jiné rozměry jsou případně možné po konzultaci.

FRÉZKA FN22 (TOS Žebrák)

Univerzální frézka s veškerým příslušenstvím pro obrábění součástek frézováním s vertikálním a horizontálním posuvem, a obrážením.

Speciální příslušenství je 3 osý výklopný stůl provýrobu víceosých (víceúhlových výrobků a součástek). Tento stůl umožnuje například výrobu modelů ze dřeva nebo duralu, pro vakuové tvarování plastů.

FRÉZKA FHU17 (TOS Žebrák)

Frézka pro vertikální a horizontální způsob obrábění s výklopným vřetenem a kleštinovým upínáním nástrojů i obrobků. Převážně tuto frézku využíváme na výrobu součástek pro zdravotnické přístroje a dentální implantáty s příslušenstvím.